Korekta CV

Profesjonalne CV

Nie każdy wie jak wyglądać dobrze na papierze czyli w CV. Jest to dokument, który ma być naszą wizytówką, pierwszym wrażeniem oraz pierwszym etapem na drodze do znalezienia nowej pracy, a co za tym idzie rozwoju naszej kariery. Co więcej pierwsze wrażenie to pierwszych kilka sekund gdy pracodawca patrzy na Twoje CV i decyduje o jego akceptacji czy też odrzuceniu.

Stworzenie profesjonalnego CV nie jest proste, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy wielu pracowników jest „specjalistą”, „managerem” bądź „ekspertem”, niekoniecznie zarządzając ludźmi bądź będąc wykwalifikowanym specjalistą w danej dziedzinie.

Profesjonalne CV zatem, które skutecznie dotrze do pracodawcy, wiąże się z wieloma elementami, które pozwalają wyróżnić się wśród kandydatów. Zawarty i przedstawiony musi być odpowiedni dobór informacji o kandydacie, jego wykształceniu i doświadczeniu. Ważne jest odpowiednie wyszczególnienie silnych stron, osiągnięć, cech charakteru oraz odpowiednia szata graficzna dokumentu adekwatna do stanowiska i sektora biznesowego.